Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçimiz ; Üye Girişi Yeni Üyelik Sipariş Takip
Ara

Tens Cihazı

Tens Cihazı

Optimed Ultra Tens cihazı fizik tedavi merkezlerindeki tedavinizi eviniz de devam ettirme imkanı sunar.

Marka: Optimed Ultra
Model : Opti-110
Ücretsiz Kargo
Fiyatı : : 65,08 TL + KDV
KDV Dahil : 76,80 TL
Havale İndirimli: : 74,50 TL
Adet :

Sepete Ekle Hızlı Satın Al
Ürün Hakkında

Optımed Ultra Tens Cihazı

 

Optımed ultra tens cihazı ile evinizi fizik  tedavi merkezine çevirin!

Ürün İçeriği:

Optimed Ultra Opti-110 Tens Cihazı
4 adet Ped
İkili ve Dörtlü Kablo
1 çift Terlik
3 adet Pil
2 adet Palet
Taşıma Çantası
Türkçe Kullanım Kılavuzu

Garanti Belgesi


Teknik Özellikler:

4 veya 2 elektrodlu kullanım seçeneği
Adaptör ve Pil  ile çalışabilir
Manuel veya otomatik masaj uygulama seçenekleri
Ayak masajı için özel terlik
Tekrar kullanılabilen yapışkan bantlar
Titreşim gücü ayarı
Titreşim hızı ayarı
Masaj bölgelerini gösteren dijital ekran
Tek başınıza rahatlıkla kullanılabilirlik imkanı.


Kullanım Alanları:

Bel ve boyun fıtıkları, Romatizma, Omuz Ağrıları,  Bel Tutulması, Eklem Ağrıları, Boyun Ağrıları, Bel Ağrıları, Kireçlenme, Romatizma, Menstruasyon(Adet Görme), Böbrek Hastalıkları, Kısmi Geçici Felç, Aşırı Yorgunluk, Belde ve Boyun Bölgesinde Disk Kayması, Amaliyat Sonrası Ağrılar, Karın Ağrısı, Varis,
Siyatik, Migren, Kramp, Selülit, Tansiyon, Zayıflama, Menopoz, Kireçleme.
 
 Tens Nedir ?

Deri Üzerinden Elektrikle Sinirlerin Uyarılması
Tens uyarıcı elektrik akımlarıyla sinirlerin uyarılmasına denilir. Elde taşınabilecek kadar küçük bir cihazla vücudun ağrıyan kesimlerindeki sinirler uyarılarak ağrıların hafiflemesi sağlanır. Aynı zamanda kasların istem dışı çalıştırılması ile kaslardaki şekerin yakılması, fazla kalorilerin harcanmasını ve kasların güçlenmesini sağlar. Tens cihazı bu etkisinden dolayı pasif jimnastikte ve fizik tedavide yoğun olarak tercih edilir. Güzellik merkezlerinde zayıflama yöntemi olarak (petli zayıflama) ve selülit tedavisi olarak kullanılır.

Tens, alçak frekans yüksek akımla (acıtacak dereceden hafif, fakat elektrod altlarında kasların hareketleri görlecek şekilde) kullanıldığında, beyindeki vücut ağrı kontrom sistemi harekete geçirir. ENDORPHINE gibi vücudun ağrı hafifletici ve vücuttaki kan dolaşımını arttırıcı maddelerin üretimi artar. Tens sayesinde sinr sisteminde vücudun kendine ait ağrı hafifletici ve ağrı impuslarının beyne iletilmesini önleyici aktivitenin uyarıldığı ispat edilmiştir.
Prensip olarak her türlü ağrıda tens faydalı olur. tens terapisinin denenmesi gerekir çünkü çok kolaydır ve hiçbir yan etksi yoktur. Başarı oranı ortalama %60 civarındadır. tens terapisinin etkisi büyük klinikler ve bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmış ve 20 yıldan fazla bir süredir birçok ülkede kullanılmaktadır.

Tens Nasıl Etki Gösterir ?

Biz  farkında olmasak da vücudumuzdan, beyin, kalp, kas ve sinir sistemimiz vasıtası ile düşük bir elektrik akımı yayılır. Bu akıma biyoelektrik denir. Bazen statik elektrik yüklü bir malzemeyi tutarken (örn; araba kapısı gibi) elektrik çarpmasının sebebi budur. Vücudumuzun ürettiği biyoelektrik yaşamsal faaliyetlerimizde çok önemli bir oynar.   Dışarıdan vücuda uygulanan elektrik akımlarına karşı vücudumuz reaksiyon ve uyarılar gösterir.Vücudumuza uygulanan bu elektrik akımları vasıtası ile yapılan tedavi tens'tir. Bu terapi sayesinde uyguladığımız bölgedeki kaslarda farklı boyutlarda ve farklı devamlılıkta kasılma ve gerilme olur. Bu kasılma ve gerilmeler o bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlarlar. Bu etki o bölgedeki hormonların artmasına ve beyin ve sinir sistemimizin tepki vermesine sebep olur. Bu etkisi ile TENS sayesinde sinir sisteminde vücudun kendine ait ağrı hafifletici ve ağrı impulslarının beyine iletilmesini önleyici aktivitelerin uyarıldığı ispat edilmiştir.

OPTİMED ULTRA TENS CİHAZI Doğru olarak kullanıldığı takdirde tamamen zararsız ve yan etkisizdir

Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum Gönder
elif öz12.03.2011 10:03:48 Bu yorum için 0 olumlu 0 olumsuz oy kullanıldı.

Tens Cihazı

Tens Cihazının yedek petlerin den de istiyorum . Tens aletinin birçok yer de birçok markaları var ama herşeyi ile aynı görünü y orlar bazıları taklit sanırım sizin optımed ultra tens cihazını arkadaşım dan biliyorum İstanbul Kadıköy yarın elim de olur sanırım hayırlı çalışmalar özmed

Bu yorumu doğru buluyor musunuz?   Onayla Reddet
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 76,80 TL 76,80 TL
2 38,40 TL 76,80 TL
3 25,60 TL 76,80 TL
4 19,79 TL 79,18 TL
5 16,00 TL 80,00 TL
6 13,47 TL 80,84 TL
7 11,67 TL 81,70 TL
8 10,32 TL 82,58 TL
9 9,48 TL 85,33 TL
10 8,63 TL 86,29 TL
11 7,93 TL 87,27 TL
12 7,44 TL 89,30 TL   

KobiMaster